Devlet desteğinden nasıl faydalanabilirsiniz

Genel sağlık sigortalıların ayakta tedavileri sırasında ihtiyaç duydukları tıbbi malzemeler (hasta alt bezi, kolostomi, ileostomi ve ürostomi torbaları, sondalar, hazır olarak üretilen eksternal protez ortezlervb.) yapılan sözleşme sonucunda Sağlık Bakanlığınca ruhsat verilmiş olan kurumumuzdan temin edebilirsiniz.

Bazı malzemelerde hasta katılım payı ve fark ücreti hariç hiçbir ücret ödemeniz gerekmemektedir. Özellikle hasta alt bezi konusunda çok geniş bir ürün yelpazesi olan Tanman Medikal’den devlet destekli hasta alt bezi temin edebilirsiniz.

Genel sağlık sigortası kapsamında iseniz, iki aylık bez ihtiyacı olarak belirlenen 240 adet bez için 356,83 ₺ devlet desteğinden yararlanabilirsiniz. Bunun için, raporunuzun ve reçeteniz olması yeterlidir. Reçetelerin karşılanması için düzenlenecek raporda; mesane veya rektum kontrolü olmaması (raporda idrar veya gaita inkontinansına neden olan primer tanının belirtilmesi kaydı ile) nedeni ile (çocuklar için en az 2 (iki) yaşını tamamlamış olmak kaydı ile) çocuk hasta alt bezi/ çocuk külotlu hasta alt bezi kullanması gerekli görülen hastalar için günde 4 (dört) adedi geçmemek üzere en fazla 2 (iki) aylık miktarlarda, rapora istinaden tüm hekimlerce reçetelendirilmesi durumunda devletçe bedelleri karşılanır.

Nasıl yardımcı olabiliriz? Canlı Destek